Sepetinizde 0.00 TL (0) ürün bekliyor.
Alışveriş Sepetiniz
Sepetiniz boş
Balen Arı Sütü - 300 mg x 60 Kapsül

50.00 TL

47.00 TL

Stok Kodu: 201

 • Balen Arı Sütü - 300 mg x 60 Kapsül
 • Balen Arı Sütü - 300 mg x 60 Kapsül
 • Balen Arı Sütü - 300 mg x 60 Kapsül
 • Balen Arı Sütü - 300 mg x 60 Kapsül
 • Balen Arı Sütü - 300 mg x 60 Kapsül
 • Balen Arı Sütü - 300 mg x 60 Kapsül
Balen Arı Sütü - 300 mg x 60 Kapsül

Üretici: Balen

Üretim yeri: Yenimahalle / Ankara

T.C. Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı
İşletme izin numarası

x

Bu bilgiler T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Gıda Güvenliği Bilgi Sistemi "http://ggbs.tarim.gov.tr" adresinden temin edilmiştir.

İşletme Kayıt Numarası TR-06-K-000188
Ticaret Ünvanı Arı Mühendislik Tarımsal ve Hayvansal Ürünler Pazarlama Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi
Açık Adresi İvedik O.S.B. Mah. Mürted Yapı Kooperatifi 729. Sok. No:7 Merkez Yenimahalle - Ankara
Faaliyeti Gıda Üretimi Yapan İşletmeler
 • ÜRÜN HAKKINDA
 • NASIL KULLANILIR
 • İÇERİK BİLEŞENLERİ
 • UYARILAR
 • ÜYE YORUMLARI
 • DESTEK ALIN
 • ÜRÜN SİPARİŞİ

Balen arı sütü kapsülü hakkında;

Arısütü; 5-15 günlük yaştaki işçi balarılarının, kraliçe (ana) arıyı beslemek için yutakaltı bezlerinden (hypopharyngeal) salgıladıkları, hammaddesi binbir çiçeğin balözü, çiçek poleni ve balarılarının enzimlerinden oluşan sedef görünümünde, peltemsi, (1/1 gr/cm3) özgül ağırlığında, organik asit karakterinde, %100 naturel, olağanüstü yüksek oranda hayati vitaminler, enzimler, mineraller, proteinler ve aminoasitler taşıyan yüksek besin değerli bir balarısı ürünüdür. Arı sütü; yaklaşık %66 su, %14.5 karbonhidrat, %4.5 lipid, %13 aminoasit, B grubu vitaminlerinin tümüne ek olarak A, D, C, E vitaminleri, biyolojik aktif maddeler, önemli bazı mineral maddeler ve bir miktar da tespit edilemeyen maddeler içerir. Ayrıca 10 temel amino asitten (esansiyel) sekizini de (metionin, lösin, lizin, valin, fenil-alanin, treonin, triptofan, izolösin) doğal hormon ve enzimleriyle içermektedir.

Diğer bilgiler

Arı sütü genç balarılarının salgı bezlerinden üretikleri bir maddedir. Diğer arı ürünlerinin aksine varlığı uzun bir süre bilinmedi. Jel kıvamında krem renkte ve ekşi bir tada sahiptir. Kraliçe arı hayatı boyunca arı sütüyle beslenir. Diğer balarıları birkaç ay kadar yaşarken kraliçe arı 6 yıl yaşar. Kraliçe arıyla diğer balarıları arasındaki bu farkın arı sütünden kaynaklandığı düşünüldüğü için arı sütüne olan ilgi ve araştırmalar artmıştır. % 66’ı sudan, % 14.5’i karbonhidrattan, % 4.5’i lipidden, %13 ‘ü aminoasitten oluşur. B1, B2, B3, B6, B12, biotin, folik asit, inositol, pantotenik asit, asetilkolin, A, C, D, E vitaminleri, bazı mineraller, enzimler, hormonlar ve 10 hydroxydelta 2-decenoic asit, antibakteriyel ve antibiyotik bileşenleri içerir. 2007 yılında Japonya’da yapılan klinik çalışmalara göre arı sütü orta derecede yüksek kolesterol seviyeleri olan kişilerde lipoprotein metabolizmasını düzeltmeye yardımcı olmaktadır. New York   Medical College’s Department of Medicine tarafından yapılan bir çalışmada arı sütünün kolesterol seviyelerinde % 14'lük bir azalma sağladığı tespit edilmiştir. Nagasaki Üniversitesince yapılan bir çalışmada arı sütünün kemik dokusunu geliştirici ve destekleyici etkisi tespit edilmiştir. Bir çalışmada arı sütünün, kanser hücreleri enjekte edilen tüm fareleri 12 aydan daha uzun bir süre koruduğu ancak kanser hücreleri enjekte edilip arı sütü verilmeyen farelerin ise 12 gün içinde öldükleri tespit edilmiştir. Journal of the Science of Food and Agriculture’ de  yayınlanan yazıya göre arı sütü tümörlerin büyümesini önlemede umut verici görünmektedir. (Kaynak: beslenmedestegi.com)

Gıda takviyesi olarak;

Yetişkinler için günde 1-2 kapsül kullanılması tavsiye edilir.

Her bir kapsülde;

Liyofilize arı sütü 300 MG. ihtiva eder.

Balen Arı Sütü - 300 mg x 60 Kapsül ()

Ürün hakkında destek alın!

Soru, tavsiye, önerilerinizi form aracılığıyla iletebilirsiniz.

İletişime geçin.

Ürün hakkında uzman ekibimize danışın.

Balen Arı Sütü - 300 mg x 60 Kapsül

1 Adet: %6 indirimli.

47 TL

Balen Arı Sütü - 300 mg x 60 Kapsül

2 Adet: %5 ekstra indirimli.

90 TL

Balen Arı Sütü - 300 mg x 60 Kapsül

3 Adet: %10 ekstra indirimli.

128 TL

Balen Arı Sütü - 300 mg x 60 Kapsül

4 Adet: %15 ekstra indirimli.

163 TL

Ürün Adedi: