Sepetinizde 0.00 TL (0) ürün bekliyor.
Alışveriş Sepetiniz
Sepetiniz boş
Balen Arı Sütü & Kırmızı Ginseng & Polen & Propolis - 1000 Mg. 60 Tablet

40.00 TL

36.00 TL

Stok Kodu: 202

  • Balen Arı Sütü & Kırmızı Ginseng & Polen & Propolis - 1000 Mg. 60 Tablet
  • Balen Arı Sütü & Kırmızı Ginseng & Polen & Propolis - 1000 Mg. 60 Tablet
  • Balen Arı Sütü & Kırmızı Ginseng & Polen & Propolis - 1000 Mg. 60 Tablet
  • Balen Arı Sütü & Kırmızı Ginseng & Polen & Propolis - 1000 Mg. 60 Tablet
  • Balen Arı Sütü & Kırmızı Ginseng & Polen & Propolis - 1000 Mg. 60 Tablet
  • Balen Arı Sütü & Kırmızı Ginseng & Polen & Propolis - 1000 Mg. 60 Tablet
Balen Arı Sütü & Kırmızı Ginseng & Polen & Propolis - 1000 Mg. 60 Tablet

Üretici: Balen

Üretim yeri: Yenimahalle / Ankara

T.C. Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı
İşletme izin numarası

x

Bu bilgiler T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Gıda Güvenliği Bilgi Sistemi "http://ggbs.tarim.gov.tr" adresinden temin edilmiştir.

İşletme Kayıt Numarası TR-06-K-000188
Ticaret Ünvanı Arı Mühendislik Tarımsal ve Hayvansal Ürünler Pazarlama Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi
Açık Adresi İvedik O.S.B. Mah. Mürted Yapı Kooperatifi 729. Sok. No:7 Merkez Yenimahalle - Ankara
Faaliyeti Gıda Üretimi Yapan İşletmeler
  • ÜRÜN HAKKINDA
  • NASIL KULLANILIR
  • İÇERİK BİLEŞENLERİ
  • UYARILAR
  • ÜYE YORUMLARI
  • DESTEK ALIN
  • ÜRÜN SİPARİŞİ

Balen Arı Sütü & Kırmızı Ginseng & Polen & Propolis tableti hakkında;

Propolisin M.Ö. 350’ye kadar giden uzun bir kullanım geçmişi vardır. Yunanlılar onu apseler için  kullanırken Asurlular yara ve tümör tedavisinde kullanmışlardır. Propolis biriktirme açısından arı türleri arasında farklılık vardır. Bazı türler diğerlerine göre daha fazla propolis biriktirirken bazıları örneğin tropik bölgelerde bulunan arılar hiç propolis biriktirmezler. Arıcılar kovandaki balı aldıktan sonra propolisi kovandan kazıyarak toplarlar. Sonra bazı işlemlerden geçirilmek suretiyle propolis kullanıma hazır hale getirilir. İçeriğinin önemli bir bölümünü flavonoitlerin oluşturduğu propolisin bileşiminde, polifenoller, fenolik asitler ve bunların esterleri, terpenler, steroitler, B1, B2, C ve E vitaminleri, mineraller ve aminoasitler yer alır. Propolis suda az çözünür. Tıbbı amaçlı kullanımlar için %70’lik etanolda erimiş çözelti kullanılılır. Prolopisin immünostimülasyon üzerindeki profilaktik etkileri ile ilgili çalışmalarda, anti inflamatuar içerikleri kanıtlanmıştır: klinik bir pilot çalışma, propolis ve içerikleri DNA sentezini ve enflamatuar sitokin üretimini aşağı regule ediyor ama insan bağışıklık hücrelerinin TGF beta 1 üretimine neden oluyordu. Fertility and Sterility“nin 2003 sayısında yayınlanan bir çalışmada, araştırmacılar, 6 ay boyunca günde iki kez 500 mg propolis kullanan kısırlık ve orta derece endometriyoziz yaşayan kadınların, hamilelik oranlarının yükseldiğini belgelemişlerdir. Ağız ve boğaz mukozası sorunları için hem oral olarak hem de gargara biçiminde kullanılır.  2005 yılında Oral Health & Preventive Dentistry  dergisinde yayınlanan araştırmaya göre propolis diş eti iltihabı veya periodontal hastalığının tedavisine yardımcı olabilir. National Institutes of Health ‘a göre propolis Aft ve diğer diş yaraları ve peptik ülser için etkili bir anti-inflamatuar ajan olarak kullanılabilir. Son zamanlarda propolisle ilgili en heyecan verici gelişmelerden biri de, kanserden korunma ve tedavisi üzerindeki etkileridir. Propolisteki aktif bileşenlerden biri olan kafeik asit fenetil ester’in, hayvan modelleri üzerinde kanser oluşumunu engellediği görülmüştür. Ayrıca bir çok kanser türü üzerinde, güçlü kanser önleyici etkileri gösterilmiştir. Araştırmalar propolisin, apoptosis sürecini çoğaltarak kanserli hücre büyümesini engellediğini ve kanser tedavisinde kullanılan kemoterapik bir ajan olan doxorubicin’in olumsuz etkilerini azalttığını göstermiştir.
Polen içerisinde insan sağlığına yararı bilinen 22 aminoasit ve 27 madensel tuz, karbonhidrat ve ferment barındırmaktadır. Tüm bunların yanı sıra sodyum, kalsiyum, silisyum, alüminyum ve çinko ile A, B, C,D,E,H ve P vitaminleri de bulunmaktadır. Çok eski tarihlerden günümüze kadar kullanılan polen en eski besin takviyesidir. Özellikle çocukların büyüme çağında ihtiyaç duydukları vitaminlerin karşılanmasında yardımcı olabileceği söylenmektedir. Oldukça zengin bir protein ve aminoasittir. İçeriğinde bulunan Flavonoidler antioksidan özelliği taşımaktadır. Arı mühendislik firması tarafından üretilen arı poleni tabletleri katkı maddesi içermez tamamen doğal polen kullanılmıştır.Arı poleni içeriğindeki vitamin ve enzimler sayesinde yaşlanmayı geciktirdiği bir çok kişi tarafından dile getirilmiştir. Polen, hayatımızın her alanında bulunan çiçeklerin erkek organ hücresidir. Arılar bir çiçeğe kondukları zaman çiçek üzerindeki polen tozları arı üzerine yapışırlar, arılar üzerlerine yapışan bu toz zerreciklerini salgıladıkları sıvı yardımıyla bir birine yapıştırarak ayaklarına tuttururlar ve kovana taşırlar. Özellikle japonya gibi uzakdoğu ülkeleri başta olma üzere bugün bir çok ülkede apiterapi hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Son yıllarda hastalıkları arı ürünleri ile tedavi eden apiterapi merkezleri hızla artmaya başlamıştır.
Uygun koşullarda uzun süre dinlendirilen toprağa ekiminden sonra dikkatli ve sabırlı bir bakımla yavaş yavaş gelişen Ginseng en erken 6 yıl içinde toplanabilecek büyüklüğe erişir. Aslında iyi bir ürün elde etmek için 5-6 yıllık bir büyüme sürecini tamamlaması gerekir ki bu takdirde tam gelişmiş bitkidir ve Kırmızı Ginseng adıyla adlandırılır.Ayrıca Kore'de 100 hatta 400 yıllık olduğu sanılan Kırmızı Ginseng kökleri bulunmuştur.  Kirli çevre koşulları ve suni gübrelemeye karşı hassas olan bu mucize bitki kimyasal maddelerle ( gübre veya ilaç ) temas ettiğinde bozulup çürümektedir. Yılların geçmesiyle Kırmızı Ginseng büyüyüp olgunlaşırken bulunduğu toprağın bütün faydalı unsurlarını da emmektedir. Böylece tabiatta toprak içinde erimiş halde bulunan mineral, vitamin gibi tüm organik ve inorganik maddeleri bünyesine almaktadır. Bu nedenle Kırmızı Ginseng yetiştirilen topraklar uzun süre ekilmeyecek şekilde fakirleşmektedir. Ginseng Kore, Çin, Japonya, Kuzey Amerika ve Sibirya'da yetişir. Bu türlerin herbirinin ayrı ayrı botanik isimleri vardır. Kore Ginsengine ise "Korean Red Ginseng" ve "Panax Ginseng" adları verilerek diğerlerinden ayrılmıştır. Kore'nin iklimi ve toprağı ginsengin yetişmesi için en uygun olanıdır. Kore Kırmızı Ginsengi iyi imalat standartları (G.M.P) ile üretilir ve devletin sıkı kontrolleri ile muhafaza edilir. Ayrıca Kore Ginsengi daha fazla saponin içerir. Tüm bu vasıflarından dolayı Hong Kong'taki ana pazarda diğer ginsenglerden 5-10 kat daha pahalıya satılır ve yaklaşık 50 ülkeye ihraç edilir Kore Hükümeti izniyle ekimi yapılan topraklarda zamanı gelince sökülen kökler işlenecek fabrikalara getirilirler. Sıkı bir kontrolden geçirilen köklerin en iyi kalitede olanları seçilir. Seçilen bu kökler yıkanır, özel bir yöntemle işlenip, kurutulurlar. Bu işlemler sonucu Kırmızı Ginseng köklerinin renkleri koyu kırmızı bir renk alır ve faydalı etkileri daha da fazlalaşarak yararlanılacak hale gelir. Naturel şartlar bozulmadan uygulanan bu süper imalat teknolojisi sayesinde Kore'nin Kırmızı Ginsengi, "Ginsenglerin Kralı" adıyla anılmaktadır. İmalatları boyunca sürekli kalite-kontrolları yapılan kökler steril şartlarda işlenip paketlendikten sonra, çay, tablet, toz, kapsül, extract, vital, tonik ve bunun gibi çok değişik preparatlar halinde dünya pazarında satışa sunulurlar. Böylece Uzakdoğu'nun gizemiyle birlikte gelen bu nadide bitkinin kökleri, şifa ve yepyeni bir yaşam gücü sunmak üzere hazır beklemektedir. 

Diğer bilgiler;

Arı sütü genç balarılarının salgı bezlerinden üretikleri bir maddedir. Diğer arı ürünlerinin aksine varlığı uzun bir süre bilinmedi. Jel kıvamında krem renkte ve ekşi bir tada sahiptir. Kraliçe arı hayatı boyunca arı sütüyle beslenir. Diğer balarıları birkaç ay kadar yaşarken kraliçe arı 6 yıl yaşar. Kraliçe arıyla diğer balarıları arasındaki bu farkın arı sütünden kaynaklandığı düşünüldüğü için arı sütüne olan ilgi ve araştırmalar artmıştır. % 66’ı sudan, % 14.5’i karbonhidrattan, % 4.5’i lipidden, %13 ‘ü aminoasitten oluşur. B1, B2, B3, B6, B12, biotin, folik asit, inositol, pantotenik asit, asetilkolin, A, C, D, E vitaminleri, bazı mineraller, enzimler, hormonlar ve 10 hydroxydelta 2-decenoic asit, antibakteriyel ve antibiyotik bileşenleri içerir. 2007 yılında Japonya’da yapılan klinik çalışmalara göre arı sütü orta derecede yüksek kolesterol seviyeleri olan kişilerde lipoprotein metabolizmasını düzeltmeye yardımcı olmaktadır. New York   Medical College’s Department of Medicine tarafından yapılan bir çalışmada arı sütünün kolesterol seviyelerinde % 14'lük bir azalma sağladığı tespit edilmiştir. Nagasaki Üniversitesince yapılan bir çalışmada arı sütünün kemik dokusunu geliştirici ve destekleyici etkisi tespit edilmiştir. Bir çalışmada arı sütünün, kanser hücreleri enjekte edilen tüm fareleri 12 aydan daha uzun bir süre koruduğu ancak kanser hücreleri enjekte edilip arı sütü verilmeyen farelerin ise 12 gün içinde öldükleri tespit edilmiştir. Journal of the Science of Food and Agriculture’ de  yayınlanan yazıya göre arı sütü tümörlerin büyümesini önlemede umut verici görünmektedir. (Kaynak: beslenmedestegi.com)

Balen Arı Sütü & Kırmızı Ginseng & Polen & Propolis tableti nasıl kullanılmalıdır?

Yetişkinler için günde 2 kere 2'şer tablet alınması tavsiye edilir.

Her bir kapsülde;

Kırmızı Ginseng Tozu: 200 MG. 
%5 ginsenosit: 10 MG.
liyofilize  arı sütü: 50 MG. 
Arı Poleni: 50 MG.

Balen Arı Sütü & Kırmızı Ginseng & Polen & Propolis - 1000 Mg. 60 Tablet ()

Ürün hakkında destek alın!

Soru, tavsiye, önerilerinizi form aracılığıyla iletebilirsiniz.

İletişime geçin.

Ürün hakkında uzman ekibimize danışın.

Balen Arı Sütü & Kırmızı Ginseng & Polen & Propolis - 1000 Mg. 60 Tablet

1 Adet: %10 indirimli.

36 TL

Balen Arı Sütü & Kırmızı Ginseng & Polen & Propolis - 1000 Mg. 60 Tablet

2 Adet: %5 ekstra indirimli.

69 TL

Balen Arı Sütü & Kırmızı Ginseng & Polen & Propolis - 1000 Mg. 60 Tablet

3 Adet: %10 ekstra indirimli.

98 TL

Balen Arı Sütü & Kırmızı Ginseng & Polen & Propolis - 1000 Mg. 60 Tablet

4 Adet: %15 ekstra indirimli.

125 TL

Ürün Adedi:
 
Bu ürünü görüntüleyenler, aşağıdaki ürünleri de incelediler: